Szybki kontakt: e-mail: tel.
Położna Środowiskowa Szamotuły

Opieka położnicza w ramach kontraktu z NFZ - bezpłatne porady i opieka nad kobietą ciężarną, położnicą i noworodkiem. Kompleksowa opieka nad kobietą w każdym etapie jej życia:
  • opieka nad noworodkiem płci męskiej do końca 2-go miesiąca życia,
  • opieka przedkoncepcyjna nad dziewczynkami, dziewczętami i kobietami w przygotowaniu do planowanej ciąży,
  • opieka nad kobietami w ciąży od 21 tygodnia ciąży 1x w tygodniu do końca 30-tego tygodnia ciąży i 2x w tygodniu od 31 tygodnia ciąży do porodu,
  • opieka nad kobietą po porodzie oraz nad dzieckiem,
  • opieka nad kobietami po operacjach ginekologicznych,
  • opieka nad kobietami po mastektomii,
  • opieka nad kobietami z procesem nowotworowym.
Jako Położna, staram się wyjść  wobec potrzebom i oczekiwaniom kobiet znajdujących się w różnych okresach życia wymagających szczególnej troski.
W ramach  kompetencji Położnej POZ wykonuję następujące świadczenia:

Realizując opiekę położnej podczas ciąży fizjologicznej wykonuję zapis Kardiotokograficzny (KTG) służący do oceny dobrostanu płodu,  z jednoczesnym zapisem  występowania i nasilenia skurczów macicy.

Opieka z mojej strony jest świadczeniem uzupełniającym jednocześnie z opieką lekarza ginekologa - położnika, który prowadzi ciążę.

Podczas spotkań z kobietą ciężarną staram się rozpoznawać ewentualne problemy oraz zalecam możliwości ich rozwiązania.
Prowadzę edukację na temat przygotowania do porodu i połogu na zasadach SZKOŁY RODZENIA-bezpłatnie- w formie grupowej a także indywidualnie.

W okresie połogu czuwam nad jego prawidłowym przebiegiem. W razie potrzeby usuwam szwy po nacięciu krocza lub cięciu cesarskim oraz stosuję odpowiednią  pielęgnację rany.
Prowadzę Doradztwo laktacyjne ukierunkowane na naturalne karmienie piersią – zgodne z etyką konsultantów laktacyjnych. Prowadzę PORADNIĘ LAKTACYJNĄ oraz wypożyczalnię sprzętu laktacyjnego. Wspieram Kobiety karmiące piersią.

W zakresie opieki nad noworodkiem czuwam nad jego prawidłową adaptacją w pierwszych tygodniach życia, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli masy ciała, wsparciem w prawidłowym karmieniu piersią i pielęgnacją noworodka. Podczas wizyt wykorzystuję specjalistyczny sprzęt, który w sposób nie inwazyjny i natychmiastowy dostarcza cennych informacji.

Zapraszam do korzystania z świadczonych przeze mnie usług.

Z BEZPŁATNYCH WIZYT DOMOWYCH PO PORODZIE MOGĄ KORZYSTAĆ PANIE, KTÓRE ZOSTAŁY OBJĘTE OPIEKĄ POŁOŻNEJ POZ (ŚRODOWISKOWO-RODZINNEJ)  CENTRUM POŁOŻNICZEGO CO NAJMNIEJ MIĘDZY 21-30 TYGODNIEM CIĄŻY .


                                                Położna –

Nawigacja: Home / Położna ŚrodowiskowaCENTRUM POŁOŻNICZE -
ul. Romana Maya 56, 64-500 Szamotuły
tel.