Strona główna | Aktualności | Położna Środowiskowa | Szkoła Rodzenia | Poradnia Laktacyjna | KontaktPołożna Środowiskowa

bezpłatne porady i opieka nad kobietą ciężarną, położnicą i noworodkiem...

Szkoła Rodzenia

comiesięczne edycje spotkań oraz ćwiczenia dla przyszłych rodziców...

Poradnia Laktacyjna

karmienie piersią jest naturalnym sposobem zaspokojenia potrzeb dziecka...Położna Środowiskowa Szkoła Rodzenia Poradnia Laktacyjna

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Praca pielęgniarki położnej wymaga mnóstwa empatii, zrozumienia i cierpliwości, a możliwość wykonywania zawodu poprzedzają długie studia i lata przygotowań. Nic dziwnego – w końcu sanitariuszki towarzyszą pacjentom praktycznie od momentu przyjęcia do szpitala, aż do zakończenia hospitalizacji. Długie dyżury i ogrom obowiązków sprawiają, że pielęgniarki położne wybierają wygodną i funkcjonalną odzież medyczną. Odkryj, z czego składa się strój personelu medycznego i dlaczego komfort ubrań jest tak ważny!

Odzież medyczna może być komfortowa

Czasy, gdy odzież medyczna była niewygodna, sztywna i nieprzyjemna dla skóry, już dawno minęły. Obecnie producenci tego typu ubrań wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pielęgniarek czy położnych, projektując stroje, które są nie tylko komfortowe, ale także dobrze leżą na ciele i równie świetnie wyglądają.

Jaka powinna być idealna odzież dla personelu medycznego?

Pielęgniarki położne mogą nosić zarówno sukienki, jak i równie wygodne komplety składające się z bluzki i spodni. Dobrze, aby strój był wyposażony w kieszenie, w których można schować długopis, termometr czy klucz do dyżurki.

Jakie buty dla pielęgniarki położnej?

Wybór obuwia medycznego jest naprawdę ogromny. Zakup odpowiedniego modelu jest szczególnie ważny w przypadku personelu szpitala czy przychodni, który większość dnia spędza właśnie na nogach i dbaniu o pacjentów. Dodatkowo podłoga w takich miejscach jest zazwyczaj pokryta linoleum czy płytkami, które mogą mieć negatywny wpływ na komfort chodzenia, prowadząc do bólu stóp i pleców czy drętwienia kończyn. Szukając idealnego obuwia dla personelu medycznego, należy wybierać modele, które charakteryzują się lekkością i trwałością, są komfortowe w noszeniu i łatwe w utrzymaniu w czystości, mają antypoślizgową podeszwę oraz zapewniają doskonałą amortyzację i wsparcie. Lista wymagań jest naprawdę długa! Właśnie dlatego pielęgniarki coraz chętniej wybierają mybaze.com/pl/buty-sportowe-damskie/,które dają stopom i plecom odrobinę wytchnienia. Równie popularne są drewniaki i chodaki medyczne oraz obuwie typu slip-on.